Dienstag, 6. Oktober 2015

Hamilelikte kilolar!

Ahh bu kadınların her zaman kilolarla başı dertte :) hamilelik de bile. Sağlıklı bir gebelik için mutlaka hamile kalmadan önce ideal kiloda olmak hem anne hemde bebek için çok önemli. Ben ideal kilo ile hamile kaldım ama maalesef hareketsizlikten dolayı biraz saldım kendimi. Yani benim gibi 7*24 saat ayak ayağa uzanıp hamileliğinizi geçirmeyin :) En çok tatlı krizlerim tutar dayanamam diye korkarken neredeyse hiç tatlı yemedim hat da tiksindim. Ama hamurla arası iyi olmayan ben, bir dilim ekmek bile yemeyen ben, hayatımdan hamuru çıkaran ben, kendimi her öğün börek çörek yerken yakaladım :) 

Gebeliğin başından doğuma kadar normalde alınması gereken kilo 9-12 kilo kadardır. Hamileliğin başında zayıf olan anneler biraz daha fazla 15-17 kilo kadar alabilirler. Hamileliğin başında aşırı kilolu olan annelere de fazla kilo almaları önerilmez ve genellikle 7-8 kilo almaları yeterli kabul edilir.
 (alıntı yazı)

Ben ise 7 aylıkken bütün kilo haklarımı kullandım :) şimdi biraz daha dikkat edip sürekli hareket etmeliyim. Ama eğer ki bebişlerinizin kilo almasını istiyorsanız ozaman düzenli yumurta,süt,kaşar,zeytin,peynir,yoğurt,(abrtmadan meyve) bol sebze,baklagiller, et ve bol bol balık tüketmeyi unutmayın. (en çok süt,kaşar ve yumurtanın faydasını gördüm) 


:))))) çoçuk haklı 

1 Kommentar:

  1. Ben de çok dengeli beslenmistim hamilelikte ve doğuma gittiğim akşam hariç 9 ay boyunca her gun 2 saat sporumu hiç aksatmadim,normalde de spor yapıyorum ama hamilelikte çok daha düzenli hale getirdim. Böylece arada ufak tefek kaçamaklarım oldugunda kolayca tolere edebildim . Toplamda 9,5 kilo aldım, kızım 3,5 kilo doğdu. Doğumdan 40 gün sonra sadece 2 kilo fazlam vardı. Şu an ise hamile kaldığım kilodan 3 kilo asagidayim . Doğumdan önce spor neyse doğumdan sonra da emzirme o. Bu nedenle ne yapın edin emzirin. Şimdiden hayırlı doğumlar dilerim.

    AntwortenLöschen

Yorumlariniz icin tskler :)