Donnerstag, 31. Juli 2014

Dolandırıcı nakliyatcılar

.....%90 hepsi dolandırıyor diyen söylentilere aldırmamıştım. Meğerse ne yazık ki doğruymuş. O kadar da araştırmıştım hem çevremde hemde internet'de. Ama yinede şanslı sayılırız işi az çok bilen birilerine rastladık :)tamamen  tesadüfffff. Ankaraya gider gitmez yapmış olduğumuz listedeki bütün nakliyatçılarla yüz yüze görüştük ve en son aklımıza yatan bir firma ile anlaştık. Ağızlarını açınca, bizim firma piyasadaki en iyilerinden,güvenilir,hesaplı,isi bilen,siğortalı vs. vs. sözler ederken çok farklı sonuncularla karşılaştık. Anlaşmaya göre, sırf bizim esyağlar ile olan kamyon ankaradan-bingöle gelecekti. Mobilyalarımız  lake olduğu için iki kat malzeme kullanılacaktı veeeeeeeee sabah saat 8-9 gibi kamyona yüklenmeye başlayacaktı (aksam saat 8.30'da otobüsümüz kalkacaktı) veeeeee biz hiç bir şeye elimizi sürmeden herseyi onlar yapacaktı. Sonunc ne mi oldu? :) hahahah aklıma geldikçe sinirden gülüyorum.


1. Adamlar sabah saat 9 yerine saat öğlen 3 gibi geldiler :) saka gibi değil mi? Oysa sabah gelip herseyi paketliyeceklerdi ve bizde aksama otobüse yetişeçektik. Her aradığımızda ha geldi gelecek diye bizi en az 6 saat oyaladılar.Meğerse kamyona bir ailenin eşyalarını daha yerleştiriyorlarmış. 
Her ne kadar siz hic birseye dokunmayın deseler de biz allahdan bir gün önce herseyi paketlemistik. Sanki içimize doğdu ve eğerki yapmasaydık aksama yetişmeyecek ve bizde o akşamki otobüse yetişemeyip bir hafta rehin kalacaktık çünkü otobüs seferleri bayram nedeniyle doluydu. 

2. Biz prof. çalışan 5 kisiyi beklerken birde ne görelim :) iki ham mal yollamışlar. (sanki sokak dan tesadüfen bulup da bize yollamışlar)  

3. Sinirlenip nakliyatçıyı aramaya çalıştık ama ve lakin s..... telefonu açmadı. Nasıl sinirli olduğumuzu tahmin edebiliyorsunuzdur :)   

4. Eşim kamyonu incelemek için  indi ve kamyondaki diğer ailelerin eşyaları görünce sinirden adamları öldürecekti. Biz sırf bizim eşyalar için anlaşıp parasını ödemiştik. 

5. Adamlar prof. diyorlar ama ikeadan aldığımız gardırobu bile sökemediler de eşim sökmek zorunda kaldı :( 

6. Ben hüngür hüngür oturmuş ağlarken birde utanmadan biz acıktık bir şeyler ısmarlayın demezler mi? 

7. Bingölde mobilyalarin çoğunu kuramadılar. Eşim kurdu mobilyacı çağrıpda. Tabi bunuda biz ödedik 

Artık dayanamadım ağzıma geleni söyledim ama eşim beni sakinleştirdi ve sabırla bütün gün koşturdu yani parasıyla rezil oldu.

Eşyalar yüklendikten sonra eşime 'Bu eşyalarımız yolda ya kaybolacak yada bize hiç ulaşmayacak dedim' ve akşamki otobüse zor yetişip 13 saat yol boyunca sinirden uyumaya çalıştım. 

Sonunc????

Dedikleri gibi yaklaşık 16-17 saat'de geldiler. İyi paketlenmiş olduğu için hiç bir mobilyada ve eşyalarımıza birşey olmamıştı. Bir çizgi dahi yoktu.
Şikayetlerimizi dile getirdim ve adamlar bizim görüşüp anlaştığımız firmayla pek ilgisi olmadığını söyledi. Biz izmirden işi alıp buraya geldik.Siz siz olun bir daha ki taşınmada bizzat bizlerle veya kamyoncularla anlasın. Genelde nakliyatçılar paralarını ve anlaşmayı yaptık dan sonra hepsi dolandırıyor dedi. 
Tüketiciye şikayet edeceğiz sakin bu nakliyatçılarla anlaşmayın http://ankarahilalnakliyat.com/iletisim.htmlŞuan mis gibi evimde-balkonumda oturuyorum :) üzerimizden ağır bir yük kalktı ama şimdilik :) sonuncda biz 20 sene boyunca hep tayin göreceğiz. Ama bu bize ilk tecrübe oldu. 

Kommentare:

 1. Ya biz de tasinacagiz hem üzüldüm hem sinir oldum şimdi :( Çok geçmiş olsun size de bu nasıl is ya kimseye guvenemeyecek miyiz.

  AntwortenLöschen
  Antworten
  1. çok tskler ama allahdan esyağlar zarar görmedi. Sizede simdiden kolay gelsin çok iyi düsünün karar verin diyeceğim ama gerçekdende tesadüf gibi birsey :(

   Löschen
 2. Anonym1.8.14

  Bu konuda katılıyorum,benimde bir gün işim düştü,özel bir firma ama ne imkanlar sunuyoruz diyorlar, aynen sizin dediğiniz gibi bizim gideceğimiz yere giden bir tırla anlaşıp eşyaları onlarla göndermek,
  Bırakın lükslüğünü adamlar resmen takımları yerde sürükledi.Şu zamanda kimseye güven duyulmuyor maalesef...

  AntwortenLöschen

Yorumlariniz icin tskler :)